IML – IN MOULD LABELING
ETYKIETA ZGRZEWANA NA ETAPIE WTRYSKU

Umieszczenie folii bezpośrednio w gnieździe formy i trwałe związanie się jej z opakowaniem w procesie wtryskiwania eliminuje konieczność kolejnych operacji technologicznych, jakie są konieczne przy etykietowaniu metodami tradycyjnymi. Skraca to czas, a także umożliwia zachowanie większej czystości i sterylności produkcji.

Etykieta może być dowolna, może posiadać bogactwo kolorów. W nadruku IML jest możliwość zastosowania przeźroczystej etykiety. Nadruki są trwałe i nigdy nie zejdą (barwne zdjęcia, napisy, kolorowa grafika etc.). Etykieta i pojemnik stanowią jedną całość.

Dyrektywa Unijna – „SINGLE USE PLASTICS” (2021 r.) – Dzięki etykietowaniu w formie, produkt z etykietą stanowi jedność i nie jest objęty dyrektywą unijną, a dodatkowo dbamy o środowisko poprzez ponowny ich recykling (etykieta i pojemnik z tego samego tworzywa).

Wykwalifikowana kadra

Silnym atutem firmy są jego pracownicy: posiadamy dobrze wykwalifikowaną kadrę z 10-letnim doświadczeniem w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, przez co możemy zagwarantować solidność, rzetelność w wykonywaniu powierzonych zleceń czy to produkcji wyrobów czy usługi compoundingu.

Unikalność

Nasza firma jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku zajmuje się, modyfikacją tworzyw (najnowocześniejsze linie technologiczne, wytłaczarki dwuślimakowe współbieżne, compounding).

Nowe technologie

Park maszynowy jest ciągle unowocześniany poprzez wdrażanie nowych technologii produkcji, a także wprowadzanie nowych maszyn.