Firma IML QUEST świadczy usługi w zakresie produkcji wyrobów z termoplastycznych tworzyw sztucznych, w tym etykietowanie w formie - IML, firma oferuje również recykling materiałowy tworzyw sztucznych, oraz produkcję regranulatów i kompozytów tworzyw sztucznych. Nasze usługi wykonujemy na nowoczesnych, precyzyjnych wtryskarkach sterowanych komputerowo.
Przyjmujemy zlecenia na formach powierzonych przez klienta, lecz możemy również wykonać je we własnym zakresie. Trzon firmy stanowią osoby z wykształceniem wyższym chemicznym.

„Zasady, którymi rządzi się sport są w wielu punktach zbieżne z tymi, którymi kieruje się biznes: ważne są zaangażowanie, konsekwencja, realizacja […]”

Wyroby firmy IML QUEST to najwyższa jakość, dbałość i innowacja. Naszym atutem jest doradztwo całego procesu produkcji, rzetelne wykonanie produktu i usługi, oraz dostarczenie go klienta.

Specjalizujemy się w branży sportowej, spożywczej, budowlanej czy chemicznej. Stale poszerzamy Naszą ofertę i jesteśmy otwarci na nowe wyzwania. Nasz zespół laboratoryjny, pracuje nad unowocześnieniem istniejących i tworzeniem nowych compoundów, które gwarantują uzyskanie produktów najwyższej jakości o ściśle określonych właściwościach dopasowanych do każdego klienta.

Naszą główną działalnością jest produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych w tym etykietowanie w formie – IML

Posiadamy wysoko wyspecjalizowaną linię do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, z możliwością nadruku etykiety z tego samego tworzywa co wyrób.
Dzięki etykietowaniu w formie IML, produkt z etykietą stanowi jedność i nie jest objęty dyrektywą unijną, a dodatkowo dbamy o środowisko poprzez ponowny ich recykling (etykieta i pojemnik z tego samego tworzywa). W nadruku IML jest możliwość zastosowania przeźroczystej etykiety.
Istotnym sukcesem jest ekologiczny charakter firmy oraz produkcji. Odpady występujące w niewielkiej ilości wykorzystywane są powtórnie. Wyroby mogą zostać wyprodukowane z tworzywa PLA - polilaktyd (kwas polimlekowy). Tworzywo PLA, jest biodegradowalne, z możliwością modyfikacji.

Nasza firma jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku zajmuje się, modyfikacją tworzyw, następnie wyprodukowany granulat trafia do wtryskarek w celu otrzymania finalnego produktu.